Сподіваємося, ви хоча б частково адаптувалися за тиждень до карантину. Це непросте випробування, адже наші плани, свобода, соціальні взаємодії та звична робота зазнали істотного впливу й доводиться до цього пристосовуватися. Але не втрачати оптимізм дуже важливо, тож як узяти максимальну користь з нових умов, а можливо, і отримати від них насолоду?

· Відпочинок, сон і роздуми

Зазвичай ми спимо недостатню кількість часу та ще й дорога на роботу виснажує. Тому навіть якщо ви продовжуєте працювати з дому, це чудова нагода зайву годину поспати й побути наодинці із собою та своїми роздумами.

· Безцінний час із родиною

Нам завжди бракує цього часу у звичному ритмі життя. Імовірно, уже невдовзі ми згадуватимемо цей період як такий, коли можна було наговоритися з рідними, пограти в настільні ігри, планувати й мріяти разом.

Батькам з малюками може бути в цей період трохи важче. Тому тут важливо підібрати й спланувати ігри та бути терплячими до дітей, адже їм потрібні рух та активна діяльність. Робіть з ними зарядку, грайтеся в хованки, будуйте вежі, малюйте, ліпіть чи співайте в караоке.

· Час для відкладених справ

У кожного з нас є чималий перелік справ, які ми давно відкладаємо на потім: виконання якихось домовленостей, прочитання книжки чи наведення ладу в шафі. І що б ви не відкладали на безрік — пришити ґудзик на сорочці чи почати писати власну книгу, — саме тепер чудова нагода нарешті за це взятися! Зізнаймося одне одному, що першого тижня карантину на такі речі бракувало часу, але, може, сьогодні ввечері чи завтра…

· Продовжувати рухатися

Сидіння в чотирьох стінах, та й сидіння взагалі, не надто добре впливає на наші стан здоров’я та психічний стан. Тому варто практикувати рухові паузи. Для виконання багатьох простих, але ефективних вправ не потрібен великий спортзал чи стадіон. Присідання, відтискання від підлоги, планка чи качання преса урізноманітнять ваш день, додадуть гарного настрою та впевненості в собі, а можливо, й у завтрашньому дні.

· Здорова їжа

Якою б не була спокуса налягати на смаколики зі служби доставляння, для збереження душевної рівноваги й свого розміру одягу варто все ж таки старатися готувати їжу самим. Це також добра нагода опанувати нові рецепти. А з кимось із рідних чи з дітьми це можна перетворити на веселу гру.

· Інформаційна гігієна

У цей період важливо дозувати час читання новин і перебування в соціальних мережах. Установіть певні часові ліміти для новин і не перевищуйте їх. Шукаймо інформацію на офіційних сторінках і не гаймо час на сумнівні джерела, фейки й неконструктивний контент. Щоб залишатися в курсі подій, варто підписатися на офіційний канал МОЗ у мережі «Телеграм».

· Розвиток і навчання

Сьогодні, коли школи та дитячі садки закриті на карантин, діти змушені цілими днями залишатися вдома. У житті дитини важливу роль відіграє взаємодія з однолітками – школа, ігри у дворі, дні народження друзів тощо. Але під час карантину батьки повинні тримати їх в ізоляції – заради їх же здоров'я. Як же розважити дитину в ситуації, коли ви не можете допомогти їй гуляти на вулиці і спілкуватися з друзями? Перш за все, вам необхідно переконати дитину в тому, що поруч з нею завжди буде хтось, хто подбає про неї і знайде їй цікаве заняття. Психологи радять говорити з дитиною про коронавірус тільки в тому випадку, якщо дитина сама про це запитує. В іншому випадку вона все одно не буде вас слухати. Ми живемо в інформаційну добу, де наші успіх і можливості безпосередньо залежать від наших знань та вмінь. Карантин — чудова нагода для читання, онлайнового навчання й вивчення іноземних мов. Окрім цього, навчання ще й підвищує самооцінку та впевненість у собі, які є невіддільними складниками почуття щастя.

І пам’ятаймо, що карантин — це не просто відпустка в чотирьох стінах, а наша спільна місія щодо запобігання поширенню хвороби.

Тому справді важливо ставитися до цього відповідально й сумлінно та дотримуватися актуальних умов карантину. Адже від цього нині залежить потенційне навантаження на медиків і заклади охорони здоров’я, а значить, і можливість отримати належну медичну допомогу тим, хто її потребуватиме.

Тож бережімо одне одного й використовуймо цей час продуктивно!

За матеріалами Teva Ukraine

Психологічне забезпечення

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ НА ІНФОРМАЦІЮ В МЕРЕЖАХ ІНТЕРНЕТ, ЩОДО ПСИХОЛОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Методичні рекомендації щодо організації психологічного та соціально-педагогічного супроводу освітнього процесу на період карантину за допомогою дистанційних технологій

Кiлькiсть переглядiв: 1278